VÝSLEDKY PROJEKTU - www.juniorko.sk

SLEDUJTE NÁS NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH
Prejsť na obsah
VÝSLEDKY KK JUNIOR V PROJEKTE JUNIORKO:

Projekt Juniorko funguje od 09/2015. V  klube KK junior sme zabezpečili športovú výchovu 5 deťom zo sociálne  znevýhodneného prostredia (http://www.karate-presov.sk/projekt-juniorko). Deti sme "adoptovali"  z detského domova v Prešove. Od tej doby sme vychovali z týchto konkrétnych detí:

MANUEL – VICEMAJSTER EURÓPY SHITO RYU 2018 – KUMITE – 10 – 11. R.
MAJSTER SLOVENSKEJ REPUBLIKY GOJU RYU 2016 – KUMITE 8-9 ROČ.,
TALENT ROKA 2016 – ANKETA VYHLÁSENÁ MESTOM PREŠOV
SUMÁRNY VICEMAJSTER SLOVENSKÝ POHÁR V KARATE 2016/17 – KUMITE 8-9 ROČ.

MELÁNIA  – VICEMAJSTERKA EURÓPY SHITO RYU 2018 – KUMITE – 10 – 11. R.
VICEMAJSTERKA SLOVENSKA 2018 – KUMITE 10.-11 R.
VICEMAJSTERKA  SLOVENSKA GOJU RYU 2016 – KUMITE – 8-9 ROČ.
SUMÁRNA VICEMAJSTERKA SLOVENSKÝ POHÁR V KARATE 2016/17 – KUMITE 8-9 ROČ.
Projekt JUNIORKO zatiaľ vychoval 4- och nádejných športovcov. Jedno  dieťa ďalej nepokračovalo v kariére karatistu, zvolilo si iný šport.  Snažíme sa ďalšiu sezónu rozšíriť rady detí, ktorý sa pomáha, oslovili  sme aj iné kluby. Chceme sa špecializovať na deti zo sociálne slabších rodín. za tým účelom sme oslovili mestský úrad v Prešove, aby sme mali možnosť kontaktovať tieto rodiny a rozšíriť rady detí v našom klube.  Spolupracujeme s mestom Prešov, ktoré nás podporuje a udelilo nám v roku  2017 – ŠPECIÁLNU CENU ZA PROJEKT JUNIORKO. Spolupracujeme aj s Prešovským samosprávnym krajom, ktorý nám v roku 2017 udelil CENU PSK ZA PROJEKT JUNIORKO.  Oslovili sme aj iné, nielen športové kluby, k tomu aby urobili tento  krok, a ,,adoptovali si aspoň 1 dieťa. Ďalej spolupracujeme aj s TV JOJ a TV Markíza.
Od septembra 2018, sa k nám do tímu JUNIOR PREŠOV pridal aj Bartolomej (,, Berty ,, ). Držíme ti prsty Berty, nech sa ti darí a staneš sa jedným z PRESOV KARATE KIDS.
Ocenenie od Slovenského olympijského výboru – PROJEKT JUNIORKO.
Šamorín 07.12.2018. SOV ocenil na valnom zhromaždení KARATE KLUB JUNIOR  PREŠOV, a to pre projekt JUNIORKO. Ocenenie projekt získal v súťaži  ,,ŠPORT JE NÁDEJ‘‘ a ocenením nie je len prešovský klubu, ale hlavne  detí, ktoré sa vďaka projektu dostali do športového sveta a naplno  ukazujú svoje schopnosti. Ďakujeme Slovenskému olympijskému výboru za  to, že si všimol drinu a progres detičiek a veríme, že všetkých z nich  toto ocenenie ,,nakopne,, do ďalšej práce na sebe. A projekt JUNIORKO je  zase o krok ďalej, v šírení myšlienky, že všetko je možné, ak sa dá  príležitosť…
Karate klub Junior Prešov, o. z.
Jurkovičova 6
08001 Prešov
juniorko@juniorko.sk

Návrat na obsah