Juniorko

O projekte

V klube KK junior sme zabezpečili športovú výchovu 5 deťom zo sociálne znevýhodneného prostredia.

Deti sme ,, adoptovali,, z detského domova v Prešove. Od tej doby sme vychovali z týchto konkrétných detí – MAJSTRA SLOVENSKEJ REPUBLIKY GOJU RYU V KARATE A VICEMAJSTERKU SLOVENSKA GOJU RYU V KARATE DETÍ JUNIORKO je projekt pre POMOC najslabším…KARATE nie je len šport. Pripravili sme projekt JUNIORKO spolu s našim spoluorganizátorom v tejto veci – SOCIÁLNYM PREŠOVOM. Cieľom projektu je podpora detí zo sociálne slabšieho prostredia, aby mali možnosť presadiť sa v ,,bežnom,, svete prostredníctvom športu. Podpora adaptability detí zo sociálne slabšieho prostredia, podpora rozvoja ich osobnosti, podpora ich kladnej interakcie s .. bežnou populáciou,, vyrastajúcou v stabilnejších podmienkach ako oni sami. Vychovať nielen športovcov, ktorí sa zúčastnia Olympíjskych hier (náš športový sen), ale aj vychovať ľudí vyrovnaných so sebou, so svojimi šancami pre každodenné fungovanie na aspoň priemernej úrovni. Globálny cieľ je, aby podobné športové, umelecké a iné zoskupeniua ako my, adoptovali aspoň 1 dieťa zo sociálne slabšieho prostredia, pretože my to robíme už skoro 1 rok a tie deti si zaslúžia rovnaké šance ako sme mali my…

img-juniorko
img-juniorko

Preto sme my malý karate klub Junior Prešov v Septembri 2015 adoptovali 5 deti z detského domova v Prešove, a týmto deťom zabezpečíme športovú kariéru v našom klube. Samozrejme všetko ZDARMA, bez akýchkoľvek poplatkov. A možno raz budú reprezentovať seba, mesto Prešov, alebo Slovenskú republiku. Projekt JUNIORKO zatiaľ vychoval 4 nádejných športovcov. Snažíme sa ďalšiu sezónu rozšíriť ich rady, oslovili sme aj iné kluby. Chceme sa špecializovať na deti zo sociálne slabších rodín. za tým účelom sme oslovili mestský úrad v Prešove, aby sme mali možnosť kontaktovať tieto rodiny a rozšíriť rady detí v našom klube.Odvtedy spolupracujeme s mestom Prešov, ktoré nás podporuje. Oslovili sme aj iné, nielen športové kluby, k tomu aby urobili tento krok, a ,,adoptovali si aspoň 1 dieťa. Ďalej spolupracujeme aj s TV JOJ, TV Markízou. FACEBOOK: Karate klub Junior Presov. Projekt má byť realizovaný po celej Slovenskej republike, a to nielen v rámci športovej oblasti. VŠETKO ZDARMA, nechajme egá a peňaženky na pokoji. A zobuďme v sebe bojovníkov pre dobrú vec. Peniaze nie sú všetko, ide len o to pochopiť to. Všetko je cieľ, aký si dáme.

Čo môžeš urobiť ty
Aby každý športový klub, športové združenie, umelecký spolok, záujmový krúžok, jednoducho všetci, ktorí sa snažia rozvíjať voľno-časové aktivity detí kdekoľvek v Slovenskej republike, ADOPTOVALI aspoň 1 DIEŤA zo sociálne znevýhodneného prostredia.
Sú to deti z detských domovov, deti týraných matiek, deti zo sociálne slabších rodín a rôzne ďalšie formy znevýhodnenia, hlavne na základe materiálneho obmedzenia dotyčných detí.
Peniaze na tento projekt nepotrebujete. 1 ADOPTOVANÉ DIEŤA Vás bude stáť MINIMUM nákladov. My sme zobrali 4 DETI. Kúpili sme kimoná, chrániče. Keď deti pôjdu raz na súťaže, samozrejme že za nich budeme platiť štartovné a náklady s tým spojené. To všetko sa nám vracia v tom, že je u nich vidno neuveriteľný progres, pretože oni doteraz nemali ciele. Nemali ani rodičov. Rodičov im nedokážeme vrátiť. Ale dali sme im cieľ. Teraz chcú byť deti karatisti. Makajú každý tréning naplno, deti trénujú aj samé v detskom domove. Život u nich dostal zmysel. A my nepochybujeme, že karate im pomôže zmysel ich života pochopiť. Chceli ste niekedy pomôcť? Teraz máte možnosť.
Dali sme si len 3 PODMIENKY – a to, že deti prejdú v detskom domove psychologicko – diagnostickým vyšetrením. Po jeho úspešnom absolvovaní, musia prejsť druhým krokom, a to našim testovaním – špecializované motorické testy. Keďže karate je náročná pohybová aktivita, hlavne čo sa týka flexibility a koordinácie, zamerali sme sa na deti v predškolskom a mladšom školskom veku. Po tomto výbere nasledovala posledná, tretia podmienka. A to logistika, presuny na tréning.
My sme dohodli presuny na tréning tak, že deti sprevádzajú vychovávatelia z detského domova, dobrovoľníci atď. . Práve v tomto období riešime s naším partnerom v tomto projekte SOCIÁLNYM PREŠOVOM možnosť oslovenia vybraných vysokých škôl, veď študentov sociálnych alebo pedagogických fakúlt tu máme dosť. Toto je práve tá oblasť, kde tieto školy môžu ukázať svoju angažovanosť, flexibilitu, kreativitu, opodstatnenie fungovania tohto študíjneho odboru. Oslovili sme taktiež vybraných predstaviteľov mesta PREŠOV, keďže aj tú sú pracovníci, ktorých vieme zapojiť do tejto činnosti. Logistika je základ. Je to jediná oblasť, kde tento projekt môže zlyhať. Ale nám to zatiaľ klape skvele. Všetci sú nadšení, máme všade otvorené dvere, tak sa nebojte ničoho, poďte do toho s nami a uvidíte, že aj keď zaklopete na dvere Vášmu primátorovi, či starostovi, pomôže Vám.
Každý je ten pravý. Aj Vy v Medzilaborciach čo hrajete na klavíri môžete dať šancu aspoň jednému dieťaťu zahrať si v živote svoju rolu, ak má na ňu talent. Aj vy v tanečnej škole v Bratislave môžete prijať aspoň jedno dieťa, nech skúsi, či má na to pretancovať sa životom s úsmevom. ŠACHISTI, FUTBALISTI, HÁDZANÁRI, BREAKDANCE TANEČNÍCI, MODELÁRI, MALIARI, SPEVÁCI, BALEŤÁCI, RÁDIOAMATÉRI, HOKEJISTI, VOLEJBALISTI, TENISTI, TEDA VY VŠETCI MÔŽETE JEDNÉMU DIEŤAŤU DAŤ ZMYSEL ŽIVOTA. TEN ISTÝ AKO MÁTE VY.
V dnešnej informačnej dobe, nájdete deti zo znevýhodneného prostredia skôr, ako Vám trvalo prečítať túto stránku. Ak chcete info z prvej ruky, kľudne kontaktujte náš klub. Toto je len začiatok. Začali sme my v klube, teraz spájame Prešov v tejto výzve, potom spojíme Slovensko. A keď nám tento plán vyjde, všetci na Slovensku sa spojíme a vyzveme k podobnému kroku okolité štáty, celú Európu, celý svet. Znie to neuveriteľne? Neuveriteľné je, že na tomto projekte nenájdeš jedinú chybu, celý je tak jednoduchý, že musí vyjsť.
img-juniorko
Napísali o nás
news-img
Projekt JUNIORKO vyhral prvú cenu

Projekt Juniorko, občianskeho združenia Karate Klub Junior Prešov bodoval v súťaži "Šport je nádej", ktorá bola vyhlásená Slovenským olympijským výborom.

Čítaj viac
news-img
Projekt Juniorko pomáha deťom zo sociálne znevýhodneného prostredia

Za tri roky vychoval karate klub v Prešove aj majstrov Slovenska.

Čítaj viac
news-img
Súťaž KFP SOV Šport

Súťaž KFP SOV Šport je nádej vyhral projekt Juniorko Karate Klubu Junior Prešov, o.z.

Čítaj viac

Chceš sa prihlásiť do projektu?

Baleťáci, rádioamatéri, hokejisti, volejbalisti, tenisti, teda vy všetci môžete jednému dieťaťu dať zmysel života. ten istý ako máte vy.

Napíšte nám

Ďakujeme Vám za správu, ozveme sa Vám v čo najkratšom čase.
Juniorko je šanca pre všetkých